Вступник повинен знати основи граматики і сполучуваності слів відповідної мови, мати запас слів, достатній для розуміння текстів середньої складності.
Вступник повинен вміти працювати з адаптованими та скороченими текстами з художньої, науково-популярної або суспільно-політичної літератури, що містять до 9 % незнайомих слів, про значення яких можна здогадатися на основі знання словотворчих елементів, подібності між лексичними явищами у рідній та іноземній мовах, а також контексту.
Вступник повинен мати такий рівень мовної компетенції:
1500 лексичних одиниць, які містять 1200 одиниць
продуктивної лексики. Слова, утворені від відомих коренів за допомогою
афіксів: суфіксів іменників
-er, -ler, -chen, -lein, ung, -heil, -keit; прикметників -ig, -isch, -los, -lich, -haft, -bar, порядкових числівників -te, -ste; префіксів прикметників ип-; префіксів
дієслів zurьck-, auf-, mit-. Дієслова з
невідокремлюваними префіксами,
іменники, утворені шляхом словосполучення.
Синтаксис. Вживання стверджувальних речень, заперечних речень з nicht i kein, наказових (спонукальних), питальних речень з питальними словами та без них. Вживання речень з присудком, вираженим зв'язкою з іменником чи прикметником у короткій формі (складний іменний присудок), з простим дієслівним присудком, з простим присудком, вираженим дієсловами з відокремлюваним префіксом у простих і складних часових формах (Perfekt, Futurum I).
Вживання речень із складним дієслівним присудком, вираженим модальним дієсловом з інфінітивом, дієсловом, дієсловом з zu.
Вживання складнопідрядних речень з підрядним додатковим, з підрядним часу, з підрядним причини із сполучниками weil, da. Вживання складносурядних речень. Вживання речень з підметом, вираженим займенниками man, es.
Складнопідрядні речення з підрядним часу і сполучниками als, nachdem, в яких попередня дія виражена дієсловом в Plusquamperfekt, а наступна – дієсловом в Imperfekt.
Складнопідрядні речення з підрядним означальним, що вводиться сполучними словами der, die, das в усіх відмінках. Речення з пасивною конструкцією в Prдsens, Imperfekt Passiv. Речення з конструкцією haben або sein+zu+Infinitiv. Речення з конструкцією: модальне слово + Infinitiv Passiv.
Partizip I, Partizip II у ролі означення. Поширене речення, що містить дієприкметникові звороти з Partizip I, Partizip II.
Морфологія.
Відмінювання і вживання іменників у різних відмінках. Множина іменників.
Артикль. Вживання означеного артикля. Вживання неозначеного артикля. Вживання нульового артикля.
Дієслово. Утворення і вживання часових форм сильних та слабких дієслів у Prдsens, Imperfekt, Perfekt, Plusquamperfekt Aktiv, Futurum.
Вживання Prдsens у значенні теперішнього і майбутнього часу.
Вживання Perfekt у бесіді і короткому повідомленні про те, що відбулося. Вживання Imperfekt у розповіді.
Інфінітивні групи, основні випадки вживання інфінітива з часткою zu та без частки zu .
Прикметник. Вживання короткої форми прикметників. Утворення, відмінювання і вживання ступенів порівняння прикметників у різних відмінках.
Прислівник. Вживання прислівників у різних ступенях порівняння.
Займенник. Вживання особових займенників у називному, давальному і знахідному відмінках. Відмінювання і вживання вказівних, присвійних займенників, займенників wer i was, питальних, заперечних займенників, неозначеного займенника man та безособового займенника es. Зворотний займенник sich.
Прийменник. Вживання прийменників з подвійним керуванням, прийменників, що вимагають давального відмінка: aus, bei, nach, mit, von, zu, прийменників з родовим відмінком wдhrend, із знахідним відмінком fьr, durch, ohne, um, gegen.